Haftalık Teknik Analiz #4 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #4 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #4

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1D grafiği

Hala yön söylemek için çok erken ancak teknik olarak yön aşağı duruyor. Çok önemli bir destekte olmasından dolayı short işlem içinde hiç uygun bir ortam değil. Bitcoin ters kulp görünümünden çıktı ancak henüz yön yukarı diyemeyiz.

Bitcoin-1M grafiği

Temmuz ayı gelmesi ile birlikte aylık kapanışlar oldu. Bitcoin ihtiyacı olan ilgiyi bulamadı ve aylık kapanışı kötü tamamladı. Günlük hareketleri dikkate almazsak tablo hala kötü kripto marketi için. Ancak Bitcoin hala bir süredir takip ettiğimiz kırmızı trend desteğini kaybetmedi.

Haftalık kapanışa göre 37 bin dolar – 38 bin dolar denemesi gelebilir ancak bu seviyeleri geçebilmesi için yukarı yönlü daha agresif alımlar görmek gerekiyor. Önemli desteklerden güzel alımlar gelmesine rağmen önemli dirençlerden de aynı oranda sert satışlar geliyor. Alım için yönün yukarı döndüğünün onaylanması daha güvenli olacaktır. Aksi takdirde 20 bin dolar ve 14 bin dolar önündeki en sağlam destekler. Bu bölgelerden sert tepki göreceğimizi düşünüyorum.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum geçen hafta kaybettiği kırmızı trend desteğini test ediyor. Bu destek artık direnç konumuna dönmüş durumda.

Ethereum – 3D grafiği

Ethereum için 2.300 dolar çok önemli konumda. Bu direnci geçememesi halinde tekrar satış görmek mümkün. Ethereum’a ve gösterdiği fiyat hareketleri “ortama göre” güven verse de Bitcoin yönünü çevirmeden yükselişe geçmesine pek ihtimal vermiyorum. Ancak 2.300 dolar geçilmesi halinde 2.700 dolar – 3.000 dolar denemesi gelebilir. Ethereum – Bitcoin paritesinde ise yükselen kanalın içine tekrar girerek çıkış için test ediyor. Her iki çiftte de eğimli dirençte duruyor. Eğer buradan kırılım yapamaz ise satış baskısı bir hayli artacaktır. Düşmesi halinde 1.400 dolar – 1.600 dolar aralığı yine sağlam bir destek konumunda. Eğer sert bir Bitcoin satışı olmaz ise Ethereum’da bu alanın savunulacağını düşünüyorum.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.