Grayscale ADA’yı Digital Large Cap fonuna ekledi!

Grayscale ADA

Grayscale ADA’yı Digital Large Cap fonuna ekledi!

ABONE OL 

Dünyanın en popüler kripto para yatırım fonu Cardano (ADA), yönettiği Grayscale Digital Large Cap isimli fonuna ADA’yı dahil etti.

Grayscale ADA Hamlesiyle Dikkat Çekti!

Sizlere sık sık fon büyüklüğünü paylaştığımız Grayscale fonu, yönettiği fonlar arasında yer alan Grayscale Digital Large Cap fonundaki kripto paralardan bir miktar satış gerçekleştirerek ADA‘yı fona ekledi. Bu işlemle birlikte fonun en büyük 3. yatırımı ADA oldu.

Grayscale fonunun yüzde 67.47‘sini Bitcoin, yüzde 25.39‘unu Ethereum ve yüzde 4.26‘sını ADA oluşturuyor. Grayscale Finans Bölümü Başkan Yardımcısı Edward McGee şu ifadeyi kullandı:

”Çeşitlendirilmiş fonumuzun toplu olarak tüm dijital varlık pazarının %70’ini oluşturan varlıkları güvenli bir şekilde elinde tutabilmesini sağlamak için çalışırken Cardano’yu Grayscale Digital Large Cap fonu portföyümüze davet etmekten heyecan duyuyoruz. Dijital para birimleri, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor ve Grayscale olarak, yatırımcılarımıza düzenlenmiş, tanıdık ürün teklifleri aracılığıyla önde gelen dijital para birimlerine erişim sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

Cardano (ADA)
Grayscale ADA’yı Digital Large Cap fonuna ekledi!

Cardano Kurucusu’ndan Tesla’ya Çağrı!

Enerji tüketimi konusunda diğer kripto paralara göre daha avantajlı konumda olan Cardano (ADA)’nın bu özelliği sayesinde Tesla’nın tercih etmesi gereken ilk kripto para olduğunu söyleyen Hoskinson şu ifadeyi kullandı:

”Alternatif enerji, sürdürülebilirlik, karbon azaltımı ve karbon nötrlüğüne gerçekten önem veriyorlarsa, enerji tüketimini kısıtlayacak yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.”

Bitcoin madenciliği harcadığı enerji sebebiyle şu günlerde tepkiler daha yüksek sesle çıkmaya başladı. Bu sebepten dolayı alternatif kripto para projelerinin enerji konusundaki üstünlükleri Hoskinson gibi kurucular ve CEO’lar tarafından açıklanmaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir