Kripto para yatırımcılarına FCA uyarısı!

 Kripto para yatırımcılarına FCA uyarısı!

Bitcoin bugüne düşüşle başladı ancak bu düşüş oldukça sert ve yüksek hacimli bir düşüş oldu. 41 bin dolar seviyelerinden 32 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatını toparlayarak 35 bin dolar seviyelerine yükseldi. İngiltere Finansal Hizmet Düzenleyicisi (FCA) tarafından yapılan açıklamada kripto para yatırımcıları uyarıldı.

Kripto Para Yatırımcıları FCA Tarafından Uyarıldı

Kripto para piyasasındaki yükselişlerle birlikte düşüşlerinde yaşanabileceğinden bahseden FCA, kripto para yatırımlarını ‘çok yüksek riskli‘ olarak nitelendirdi. Yapılan açıklamanın tam hali:

”Kripto varlıklara veya bunlara bağlı yatırımlara, kredilere yatırım yapmak genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yapıyorlarsa tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdırlar.”

FCA

Yatırımcıların kripto para piyasasında dikkat etmesi gereken detayları da açıklayan FCA, dolandırıcılıklara karşı da dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

Bitcoin Sert Düşüşle Güne Merhaba Dedi!

Bitcoin yaklaşık 40 gündür yaşadığı yükselişlerle kripto para piyasasının 1 trilyon dolarlık büyüklüğü aşmasını sağladı. Yeni yatırımcıların gelmesiyle birlikte piyasa giderek büyüdü. Yaşanan yükselişlerin kısa sürede gerçekleşmesiyle birlikte aynı şekilde düşüş yaşanabileceğini göz ardı eden yatırımcılar büyük zararlar yaşadı.

Bitcoin 41.941 dolara kadar yükselerek üç yılın ardından yeni bir zirve fiyatı oluşturmuştu. Birçok yeni yatırımcının bu sayede kripto para piyasasına giriş yaptı. Ancak gelen yoğun satışlarla birlikte fiyat 32.600 dolar seviyelerine dokundu ve 35 bin dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam büyüklüğü ise 923 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir