HSBC kripto para borsalarına izin vermiyor!

 HSBC kripto para borsalarına izin vermiyor!

Dünyanın en büyük bankalarından olan HSBC kripto para borsalarına adeta ambargo uyguluyor. Kripto para piyasasına para yatırmak isteyen kişilerin bir banka aracılığıyla kripto para borsalarına para aktarmaları gerekmektedir. HSBC bu işlemlerin kendi bünyelerinde artık mümkün olmadığını açıkladı.

HSBC Kripto Paraya Sıcak Bakmıyor

HSBC‘den kripto para borsalarına ambargo geldi. HSBC, Birleşik Krallık‘taki kripto para yatırımcılarının ve kripto para borsalarının kendi hizmetlerini kullanmasına izin vermiyor.

The Sunday Times haberine göre HSBC, kripto para borsalarının bankacılık işlemlerini yapmayacaklarını açıkladı. Kripto para sektörüne yatırım yapmak isteyen Birleşik Krallık vatandaşları artık HSBC bankasından bu işlemleri yapamayacak.

Uzmanlar, geleneksel bankacılık sisteminin kripto paralara karşı böyle hamleler yapmasının kendilerine zarar vereceğini açıkladı ve bu sayede ilerleyen zamanlarda iflas edebileceklerini söyledi. CNBC sunucusu ve Onchain Capital kurucusu Ran Neuner; bankaların, müşterilerin kendi paralarıyla yapmak istediklerine bu şekilde katı tavır sergileyemeyeceklerini söyledi.

kripto para sektörü
HSBC kripto paraya sıcak bakmıyor

Kripto Para Yatırımcıları FCA Tarafından Uyarılmıştı

Kripto para piyasasındaki yükselişlerle birlikte düşüşlerinde yaşanabileceğinden bahseden FCA, kripto para yatırımlarını ‘çok yüksek riskli‘ olarak nitelendirdi. Yapılan açıklamanın tam hali:

”Kripto varlıklara veya bunlara bağlı yatırımlara, kredilere yatırım yapmak genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yapıyorlarsa tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdırlar.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir