Bitcoin sert düşüş yaşadı!

 Bitcoin sert düşüş yaşadı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, kısa süre içerisinde 32 bin 600 dolar seviyelerine çekildi. Bu gerileme ile birlikte yeni zirve fiyatının neredeyse 10 bin dolar altında kaldı.

Bitcoin Sert Düşüşle Güne Merhaba Dedi!

Bitcoin yaklaşık 40 gündür yaşadığı yükselişlerle kripto para piyasasının 1 trilyon dolarlık büyüklüğü aşmasını sağladı. Yeni yatırımcıların gelmesiyle birlikte piyasa giderek büyüdü. Yaşanan yükselişlerin kısa sürede gerçekleşmesiyle birlikte aynı şekilde düşüş yaşanabileceğini göz ardı eden yatırımcılar büyük zararlar yaşadı.

Bitcoin 41.941 dolara kadar yükselerek üç yılın ardından yeni bir zirve fiyatı oluşturmuştu. Birçok yeni yatırımcının bu sayede kripto para piyasasına giriş yaptı. Ancak gelen yoğun satışlarla birlikte fiyat 32.600 dolar seviyelerine dokundu ve 34 bin dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam büyüklüğü ise 923 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin
Bitcoin sert düşüş yaşadı!

Bitcoin Madencilik Zorluğu Artışını Sürdürüyor

Bitcoin madenciliğinde zorluk seviyeleri bulunmakta. Bu zorluk seviyeleri TH/s olarak ifade ediliyor. Örneğin 15 TH/s hash oranı saniyede 15 trilyon işlem gerçekleştiğini gösteriyor. Ortaya çıkan yeni verilere göre hash oranı saniyede 20.6 trilyona işleme ulaşmıştı.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında 20 trilyon işlem seviyelerini gören hash oranı yeniden artışa geçti. Fiyatın artması halinde hash oranının yeniden bir rekorla karşımıza çıkması muhtemel görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir