Kripto para yatırımcı sayısı giderek artacak!

Kripto para yatırımcı sayısı

Kripto para yatırımcı sayısı giderek artacak!

ABONE OL 

Kripto paralar alternatif yatırım araçları olarak çok kısa sürede ciddi bir popülerlik kazandı. Bu popülerlik ile birlikte kripto para yatırımcı sayısı da ciddi artış gösterdi. Yapılan yeni bir araştırma ile 2030 yılında kaç kripto para yatırımcısı olacağı tahmin edildi.

2030 Yılındaki Muhtemel Kripto Para Yatırımcı Sayısı!

Bitget, Boston Consulting Group (BCG) ve Foresight Ventures tarafından ortak gerçekleştirilen araştırmaya göre 2030 yılında toplamda 1 milyar kişinin kripto para yatırımcısı olacağı belirtildi.

Bu araştırmaya göre kripto paralara en fazla ilgi gösteren bölge Kuzey Amerika, en az ilgi gösteren bölge ise Afrika oldu. Yine araştırmanın detaylarına göre her bi Afrikalı kripto para yatırımcısının ortalama 190 dolarlık bir varlığı bulunuyor.

Bireysel birikimlerin yalnızca yüzde 0.3‘lük bir kısmının kripto paralara ayrılması ise henüz kripto paralara olan nakit akışının temel düzeyde olduğunu gösteriyor.. İnsanlar birikimlerinin yüzde 25’ini ise hisse senedine yatırdığı da raporun detaylarında yer alıyor.

Kripto para yatırımcı sayısı giderek artacak!

FED Kripto Para Raporu Dikkat Çekmişti

ABD Merkez Bankası (FED) kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla kripto para yatırımcılarının dikkatlerini çekmeye devam ediyor. FED tarafından yapılan son açıklamada ülkedeki kripto para yatırımcılarının miktarı açıklandı.

Bu rapora göre geçtiğimiz yıl 40 milyon ABD vatandaşı kripto paraları yatırım amaçlı kullandı. 6 milyon ABD vatandaşı ise kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir