3AC kurucuları: LUNA’ya fazla güvendik!

3AC kurucuları

3AC kurucuları: LUNA’ya fazla güvendik!

ABONE OL 

Three Arrows Capital (3AC) şirketinin iflas etmesiyle birlikte yaklaşık 1 aydır ortalarda görünmeyen kurucu ortaklar nihayet ortaya çıktı. Su Zhu ve Kyle Davies verdikleri röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

3AC Kurucularından Şok Açıklamalar!

Kripto para piyasasının sarsıntılı günleri sürerken birçok şirketin iflası da birçok yatırımcıyı daha da korkutmuştu. İlk olarak LUNA ve UST projesinin batmasıyla birlikte bu projelerde yatırımı bulunan yatırım fonları da iflas etmeye başlamıştı.

Bu fonlar arasında yer alan Three Arrows Capital (3AC) şirketinin kurucularına bir süredir ulaşılamıyordu. Ancak kurucu ortaklar Su Zhu ve Kyle Davies, sonunda Bloomberg’e konuştu. Bu açıklamalarında LUNA CEO’su Do Kwon ile yakın arkadaş olduklarını ifade eden ikili, aralarındaki güven sebebiyle muhtemelen problemleri göremediklerini söyledi.

Projelerde yer alan sorunları bu sebepten göremediklerini ifade eden Zhu ve Davies, LUNA sebebiyle 500 milyon dolarlık fonlarını kaybettiklerini açıkladı. Özellikle Bitcoin’in 30 bin dolardan 20 bin dolar seviyelerine kadar düşmesiyle birlikte şirketin tamamen yolun sonuna gelindiğini anladıklarını açıkladı.

Zhu ve Davies, bu düşüşlerden önce fondan para çektikleri iddiasını da reddetti. Ölüm tehditleri aldıklarını da ifade eden ikili Dubai’ye taşınacaklarını da belirtti.

3AC kurucuları: LUNA’ya fazla güvendik!

Sky News’in haberine göre 27 Haziran tarihinde Virjin Adaları Mahkemesi, Three Arrows Capital şirketinin iflasına karar verdi. Bu karar ile birlikte alacaklılar için bir belirsizlik durumu ortaya çıkmış oldu. Three Arrows Capital şirketinin yalnızca Voyager Digital şirketine 13 bin 250 Bitcoin ve 350 milyon USDC ödeme yapması gerekiyordu.

3AC Kurucusu İlginç Bir Hamle Yaptı

Three Arrows Capital (3AC) şirketi kripto para piyasasının sarsıntılarına dayanamadı ve iflas etti. Yalnızca 3AC şirketi değil Voyager, Celsius Network gibi sektörün önemli şirketi bir bir iflas etti. Bu iflas kararlarının ardından ilginç bir olay yaşandı.

Three Arrows Capital kurucu Zhu Su, iflas eden şirketine 5 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Bu dava ile birlikte alacaklılar arasında Zhu Su da yer almaya başladı. Soldman Gachs isimli Twitter hesabından paylaşılan tweet ile ortaya çıkan durum birçok yatırımcıyı şaşırttı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir