Blockchain com işten çıkarma hamlesi yapıyor!

Blockchain com işten çıkarma

Blockchain com işten çıkarma hamlesi yapıyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasası kötü piyasa koşullarını sebep göstererek işgücünün yüzde 25’ini işten çıkardı. Toplamda 150 kişinin işine son verildi.

Blockchain com İşten Çıkarma Yapıyor

Kripto para borsaları yaklaşık 2 aydır bir bir işten çıkarmalara devam ediyor. Birçok kripto para borsası yaptıkları açıklamalar ile işten çıkarmaları duyurdu. Son olarak Blockchain.com işten çıkarma gerçekleştirdi. Toplamda 600 kişinin çalıştığı kripto ara borsasında işgücünün yüzde 25’i yani 150 kişiyi işten çıkardı.

Bu hamle ile Arjantin’deki faaliyetler sonlandırıldı. İşten çıkarılanların yüzde 46’sı Arjantin, yüzde 25’i ABD’de, yüzde 16’sı ise Birleşik Krallık’ta yer alıyor. 3AC iflası sebebiyle 270 milyon dolarlık kredisini geri alamayan şirket bu sebeple işten çıkarma yaptığı açıkladı.

Blockchain.com XRP
Blockchain com işten çıkarma hamlesi yapıyor!

Gemini Borsası İşten Çıkarma Furyasına Katıldı

Kripto para borsaları kötü giden piyasa koşullarını sebep göstererek çalışanlarını işten çıkarıyor. Birçok kripto para borsası bu hamlesini de ciddi şekilde savunuyor. Bu işten çıkarmalara son olarak Gemini borsası dahil oldu.

TechCrunch kaynağına konuşan kaynağa göre Gemini borsası çalışanlarının yüzde 7‘sine tekabül eden 60’dan fazla çalışanını işten çıkardı. Bu kaynağın iddiası Gemini tarafından doğrulanmamakla birlikte yalanlanmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir