En büyük 3. Bitcoin balinası Coinbase’e transferlere başladı!

Bitcoin balinası

En büyük 3. Bitcoin balinası Coinbase’e transferlere başladı!

ABONE OL 

Kripto para yatırımcıları arasında ciddi derecede büyük varlıklara sahip olan yatırımcılara ”balina” benzetmesi yapılıyor. Bitcoin‘in en büyük 3. balinası olan yatırımcı Coinbase’e Bitcoin transferine başladı.

Bitcoin Balinası Varlıklarını Coinbase’e Göndermeye Başladı

Bitcoin yatırımcıları arasında en fazla Bitcoin’e sahip olan 3. cüzdan, en büyük borsalar arasında yer alan Coinbase’e 132.881 Bitcoin transferi gerçekleştirdi. Cüzdanın 2019 yılından bu yana 207 bin Bitcoin satın aldığı biliniyor. Bu denli büyük bir transferin sebebi de merak konusu oldu.

Bu büyük transferin ardından 29.235 Bitcoin de borsaya gönderildi.

Bitcoin balinası
En büyük 3. Bitcoin balinası Coinbase’e transferlere başladı!

Bitcoin Madenciliği Maliyeti Düştü: Satış Baskısı Gelebilir

ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin madenciliği maliyetlerinin 24 bin dolardan 13 bin dolara kadar düştüğünü açıkladı. Bilindiği gibi Bitcoin madencilerinin birçoğu zararına satışa yapmamak için HODL yöntemini tercih ettiklerini açıklamıştı. Ancak maliyetlerin düşmesiyle birlikte satışları başlayabileceği ifade ediliyor.

JP Morgan tarafından bu konuda yayınladığı açıklamada Bitcoin üretim maliyetlerinin düşmesiyle birlikte Bitcoin fiyatının olumsuz etkilenebileceği ifade ediliyor:

Madencilerin karlılığına açıkça yardımcı olurken ve madencilerin likiditeyi artırmak veya kaldıraç azaltmak için Bitcoin varlıklarını satma baskılarını potansiyel olarak azaltırken, üretim maliyetindeki düşüş, ileriye dönük Bitcoin fiyat görünümü için olumsuz olarak algılanabilir. Üretim maliyeti, bazı piyasa katılımcıları tarafından ayı piyasasında Bitcoin fiyat aralığının alt sınırı olarak algılanıyor.

JP Morgan analistleri ve stratejistleri tarafından paylaşılan raporlar yatırımcılar tarafından yakın takip ediliyor. Daha önce de yapılan açıklamalar dikkatle takip edilmiş ve analistlerin çoğu zaman haklı çıkmıştı.

JP Morgan CEO’su da geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada Bitcoin hakkındaki fikirlerini açıklamış ve yatırımcıları şaşırtmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir