Kripto para borsasından 336 Bitcoin çalındı

 Kripto para borsasından 336 Bitcoin çalındı

İngiltere merkezli Cashaa isimli kripto para borsası hacker saldırısına uğradı. Saldırı sonucu açıklama yapan kripto para borsası 336 Bitcoin‘in çalındığını açıkladı.

Kripto Para Borsasına Hack Şoku!

İngiltere merkezli kripto para borsası hack saldırısına uğradı. Kripto para borsalarının yaşayabileceği en kötü durum olan hack saldırılarına bir yenisi eklenmiş oldu. Cashaa isimli kripto para borsası saldırı sonucunda 3 milyon 100 bin dolar değerindeki 336 Bitcoin’in çalındığını açıkladı.

Kripto Para Borsasına Hack Şoku!

Olayın Hindistan’ın Delhi şehrinden gerçekleştiğini düşünen kripto para borsası olayı hemen Delhi Siber Suç Bürosuna bildirdi. Saldırının ardından hesaplarını 24 saatliğine durduran kripto para borsası, bu tarz saldırıların gerçekleşmemesi için birtakım açıklamalarda bulundu.

Saldırganların çaldıkları Bitcoin‘leri parça parça olarak belirli kripto para borsalarına gönderdiğini tespit eden Cashaa yetkilileri, gönderilen kripto para borsalarının kapatılması gerektiğini savundu. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin çaldıkları kripto paraları bu borsalar sayesinde akladıklarını belirten yetkili, bu tarz borsalar için bir çözüm bulunması gerektiğini de açıklamalarına ekledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir