En büyük 10 kripto para – 12 Temmuz 2020

 En büyük 10 kripto para – 12 Temmuz 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 12 Temmuz 2020)

Bitcoin şu an 9273 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.9 azalarak %62.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 4 milyar dolar artarak 170 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 15 milyar dolar artarak 273 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Eski ABD Kongre adayı David Gokhshtein yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Twitter üzerinde yaptığı açıklamalarla gelecekte herkesin XRP kullanacağı dile getirdi.
  • Türkiye’nin popüler internet girişimi e-bebek hacklendi. Şirketin doğruladığı hack iddialarında öne çıkan bir detay vardı, detayda verilen bilgilere göre hacklerlar, sistemi eski haline getirip şirkete teslim etmek için 350 Bitcoin değerinde fidye talep etti.
  • 945 bin aboneye sahip olan Filmler ve Filimler Youtube kanalı Bitcoin dolandırıcıları tarafından çalındı. Çalınan Youtube kanalında sahte bir Bitcoin bağışı videosu yayınlandı. Filmler ve Filimler ekibi tarafından yayınlanan bir video ile kanalın çalınma durumu ve geri kurtarılma hikayesi aboneler ile paylaşıldı.
  • Ünlü yatırım şirketi Grayscale, kripto para yatırımlarını günden güne arttırıyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum‘a son zamanlarda ağırlık veren şirket sahip olduğu Bitcoin miktarını arttırmaya devam ediyor.
  • Ülkemizde sık sık kripto para ve hack olaylarını birlikte duyuyoruz. Bu olaylara bir yenisi eklendi. Türk doktor, hastalarının verilerini tuttuğu sistemin saldırıya uğradığı ve bu saldırı sonucu 10 binden fazla kişinin verilerinin çalındığı açıkladı. Ayrıca saldırıyı gerçekleştirenlerin fidye olarak da kripto para istediklerini açıklamalarına ekledi.
  • Kazakistan Bitcoin madenciliğinde büyük bir role sahip olmak istiyor. Üretim için elektriğe ihtiyaç duyan Bitcoin madencileri için oldukça cazip bir ülke haline gelen Kazakistan bu konuda merkez haline gelmek istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir