Kripto para asırlık santrali yıkılmaktan kurtardı

 Kripto para asırlık santrali yıkılmaktan kurtardı

Kripto para asırlık santrali yıkılmaktan kurtardı işte detayları.

ABD’nin kuzeybatısında yer alan Montana eyaletindeki son derece eski bir elektrik santrali kripto para üretimi yapacak bir Kripto para madenciliğine için kullanılacak. Bu sayede 110 yıllık eski ve tarihi değeri olan elektrik santrali kripto para sayesinde yıkılmaktan kurtarılmış olacak.

İsmi Rainbow olan santral için FERC (Federal Enerji Düzenleme Komisyonu) kolları sıvadı. Rainbow tesisinde 365 gün ve 24 saat çalışacak bir kripto para madenine dönüştürülecek. Rainbow 2013 yıllında tamamen hizmet dışı kalmıştı. Bu santral için nasıl bir düzenleme yapılacağı hakkında fikirler üretilmiş ve tartışmalar yapılmıştı. Şimdi ise yeni düzeniyle tekrardan kullanılmaya başladı.

Peki binaya ne olacak?

Şu an için tesiste hangi kripto para için madencilik yapılmıyor ancak Montana sakinlerinin hepsi, binanın tarihi yapısının bozulmayacak olmasından son derece memnun. Özelikle FERC’e sunulan teklifte “binanın tarihi özelliğinin” korunacağı belirtiliyor. Bu madde ile elektrik santrali madencilik tesisine dönüştürülürken ve kullanılırken üzerinde çok az değişiklik yapılacak ve bunun sonucunda Kripto Para asırlık santrali yıkılmaktan kurtardı .

İlginizi Çekebilir

> Çin’de Kriptografi yasası çıktı

Bitcoin 18 milyon adete ulaştı

Telegram’ın kripto parasına ABD’den darbe!

Almanya Maliye Bakanı dijital euro’dan bahsetti

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir