Kripto para aramaları rekor kırdı!

Kripto para aramaları

Kripto para aramaları rekor kırdı!

ABONE OL 

Bitcoin dün yaşadığı serbest düşüşle birlikte 30 bin dolara kadar geriledi. Bu da birçok yatırımcıların zarara uğramasına sebep oldu. Kripto para yatırımcıları neler olduğunu anlamak için Google’da arama yaptı. Bu da Google‘da yapılan kripto para aramalarının artmasına sebep oldu ve tüm zamanların rekoru kırıldı.

Kripto Para Aramaları Tavan Yaptı!

İngilizce kripto para birimi anlamına gelen ”Cryptocurrency” kelimesi dünya çapında aranma rekoru kırdı. Google Trends verilerine göre 2004’den bu yana aranma hacmi hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Yaşanan yüzde 850‘lik artış grafikte böyle göründü:

Kripto para aramaları rekor kırdı – Google Trends verilerinden alınmıştır.

Bitcoin 30 Bin Dolara Dokundu!

Bitcoin bu yıl 64 bin 863 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu dönemde kripto para piyasasının büyüklüğü 2.5 trilyon dolara kadar yükselmişti. 13 Mayıs tarihinde başlayan düşüş Bitcoin fiyatını 54 bin 500 dolar seviyelerinden 30 bin dolar seviyelerine gerilemesine sebep oldu. Yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede 24 bin 500 dolar değer kaybeden Bitcoin’in piyasa değeri de 670 milyar dolara geriledi.

Kripto para piyasasının değeri ise 1.5 trilyon dolara geriledi. Yaklaşık 1 trilyon doların kripto para piyasasından çıkması sert etkilere sebep oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.