Avustralya Ekonomi Bakanı kripto para konusunda temkinli!

Avustralya Ekonomi Bakanı kripto para

Avustralya Ekonomi Bakanı kripto para konusunda temkinli!

ABONE OL 

Avustralya Ekonomi Bakanı Jane Hume, çarşamba günü yaşanan oldukça sert düşüş ile ilgili temkinli olma çağrısında bulundu. Hume, Avustralyalı vatandaşları kripto paraların fiyatlarının yaşadığı düşüşle birlikte daha da dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Avustralya Ekonomi Bakanı Kripto Para Açıklaması Yaptı

Kripto para birimleri çarşamba günü yaşanan sert düşüşle birlikte bir hayli geriledi. Bitcoin’in 30 bin dolar seviyelerine gerilemesi ve kripto para piyasasının 1 trilyon dolar küçülmesine sebep olan bu düşüşün ardında birçok devletin önemli isimleri açıklama yapmaya başladı. Bu isimlerden biri de Avustralya Ekonomi Bakanı Jane Hume oldu. Hume, kripto para fiyatlarının eskisi gibi olmadığını belirterek yüksek riskli olduklarını ifade etti:

”Uçucu ve yüksek riskli varlıklardır ve yatırımcılar bu risklerin farkında olmalıdır.”

Avustralya Ekonomi Bakanı Jane Hume

Birçok ülkeden gelen kripto para düzenlemeleri ile ilgili de açıklama yapan Hume, Avustralya’da kripto paraların yasalar açısından hiçbir sorun yaşamadığını söyleyerek vergi kaçakçılığı konusunda sıkı çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti:

”Vatandaşların kripto para birimlerine yatırım yapmasıyla ilgili hiçbir sorun yaşamıyoruz. Ancak herhangi bir varlık sınıfına yatırım gibi bunlar da piyasa davranışlarımız, müşterinizi tanıyın ve vergi yasalarımız dahil olmak üzere Avustralya yasalarına tabidir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir