Bitcoin düşüşü ile yüksek kaldıraç ortadan kalktı!

Bitcoin düşüş

Bitcoin düşüşü ile yüksek kaldıraç ortadan kalktı!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, çarşamba günü oldukça sert bir düşüş yaşayarak 30 bin dolar seviyesini test etti. Ardından tekrar yükselişe geçen Bitcoin, yaşadığı düşüşte beraberinde yüksek kaldıraçlı işlemleri de götürdü.

Bitcoin Düşüşü, Engelleri Ortadan Kaldırmış Olabilir

Kripto para piyasasındaki oldukça yüksek riskli enstrümanlar arasında yer alan vadeli işlemler, yükseliş veya düşüş pozisyonu satın alma imkanı veriyor. Ancak bu işlemler yüksek kaldıraç oranlarıyla gerçekleştirildiğinde yatırımcılara yüksek kâr ile birlikte yüksek zarar ihtimalini de beraberinde getiriyor.

Kripto para şirketi Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, yaşanan Bitcoin düşüşünün kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağını söyledi. Bu düşüşle birlikte yüksek kaldıraç oranlarına sahip pozisyonların ortadan kalktığını ve bunun da kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağından bahsetti.

Tradingview verilerinden alınmıştır.

Bitcoin’in grafiği incelendiği zaman 30 bin dolara ”fitil” ile dokunması da bu iddiaları doğrular nitelikte. Kripto para piyasasının belki de önünde engel olan bazı kaldıraçlı işlem pozisyonları bu düşüşle birlikte ortadan kalktı. Kripto para piyasasının bu düşüşten nasıl etkilendiği yakında daha detaylı bir şekilde karşımıza çıkacak.

Bitcoin şu an 40 bin dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.