Çin Bitcoin madenciliği açıklaması yaptı!

Çin Bitcoin madenciliği

Çin Bitcoin madenciliği açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Çin’in Bitcoin‘e olan olumsuz tavrı sürüyor. Son olarak Çin Başkan Yardımcısı Liu He, Bitcoin madenciliği konusunda sert tedbirler alacaklarını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Bitcoin 41 bin dolar seviyelerinden 36 bin dolar seviyelerine geriledi.

Çin Bitcoin Madenciliği Açıklaması ile Piyasayı Sarstı

Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Liu He, bugün Devlet Mali İstikrar Komitesi‘ni topladı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan He, Bitcoin madenciliği ile sert tedbirler alacaklarını açıkladı. Liu He, Bitcoin madenciliğinin ve Bitcoin ticaretinin önüne geçmeleri gerektiğini belirterek gerekli önlemlerin alınacağını ifade etti.

Daha önce yine Çin’den yapılan açıklamalarla değer kaybeden Bitcoin, bu açıklamanın ardından yeniden değer kaybetti.

Çin Bitcoin madenciliği açıklaması yaptı!

Bitcoin Düşüşü, Engelleri Ortadan Kaldırmış Olabilir

Kripto para piyasasındaki oldukça yüksek riskli enstrümanlar arasında yer alan vadeli işlemler, yükseliş veya düşüş pozisyonu satın alma imkanı veriyor. Ancak bu işlemler yüksek kaldıraç oranlarıyla gerçekleştirildiğinde yatırımcılara yüksek kâr ile birlikte yüksek zarar ihtimalini de beraberinde getiriyor.

Kripto para şirketi Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, yaşanan Bitcoin düşüşünün kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağını söyledi. Bu düşüşle birlikte yüksek kaldıraç oranlarına sahip pozisyonların ortadan kalktığını ve bunun da kripto para piyasasına olumlu etkisi olacağından bahsetti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.