Kraken XRP delist furyası katılıyor

 Kraken XRP delist furyası katılıyor

SEC Ripple davasının ardından birçok kripto para borsası XRP‘yi delist etmeye başlamıştı. Delist eden kripto para borsaları arasına Kraken‘de katıldı. Bu işlem yalnızca ABD’li kullanıcıları etkileyecek.

Kraken XRP Delist Eden Borsalar Arasına Katıldı

Kraken XRP’yi delist eden kripto para borsaları arasına katıldı. Yalnızca ABD’li kullanıcıları kapsayacak olan delist işlemi 30 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu delist işlemi XRP fiyatına pek fazla etki etmedi. ABD’li XRP yatırımcıları Kraken borsasının XRP cüzdanlarını kullanabilecek.

Bitwise, Bitstamp, Coinbase, Bittrex, Binance US ve son olarak Blockchain.com borsası da XRP’yi delist etme kararı almıştı.

XRP fiyatı
Kraken XRP delist furyası katılıyor

Grayscale Fonu XRP Delist Kararı Almıştı

SEC, XRP satışlarında lisans alınmadığını söyleyerek, lisanssız menkul kıymet satışı yapıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Bu davanın ardından dünyanın en büyük kripto para borsaları XRP‘yi bir bir delist etmeye başladı. Delist eden kripto para şirketleri arasında Grayscale yatırım fonu da katıldı.

Kripto para yatırım fonu Grayscale, XRP yatırımlarını kaldıracağı ve mevcut 39 milyon XRP‘yi satarak kâr getirisini yatırımcılarına dağıtacağını açıklamıştı. XRP maliyet değeriyle ise Bitcoin Cash ve Litecoin yatırımı yapıldığı açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir