Kripto paralar vergilendiriliyor mu?

 Kripto paralar vergilendiriliyor mu?

Kripto paralar her geçen gün yeni yatırımcıları kendine doğru çekerken uzmanlara göre 2021 yılı kripto paraların vergilendirilmesi için önemli bir yıl olabilir. Birçok devlet ve birçok ekonomik kuruluş bu konu üzerinde bir hayli çalışıyor.

Kripto Paralar Vergiyle Karşılaşacak mı?

Kripto paralar git gide yaygınlaşıyor. Bugün kripto paraların toplam piyasa değeri 1.02 trilyon doları aşmış durumda. Yatırım yapmak isteyen birçok kişi de artık borsa, altın yerine kripto paraları tercih ediyor. Bu da devletleri harekete geçiren olayların başında yer alıyor.

ABD kripto para düzenlemesi
Kripto paralar vergilendiriliyor mu?

Devletlerin en büyük gelir kaynağı vergilendirme olduğu için kripto paraların vergilendirilmesi son derece hassas bir konu olarak devletlerin karşısına çıkıyor. Gelir kaybetmek istemeyen devletler giderek popülerleşen ve piyasa değerini yükselten kripto paraların vergilendirilmesi konusunda 2021 yılında somut adımlar atılması bekleniyor.

Vergi danışmanı Niklas Schmidt, devletlerin geç kaldığı kripto para vergilendirmesiyle ilgili somut adımları içinde bulunduğumuz 2021 yılında atacağını ifade etti.

2021 yılında kripto paralar vergilendirilebileceği ve birçok devletten düzenlemelerin ardı ardına gelmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir