Mt.Gox mağdurları Bitcoin’lerin bir kısmını geri alabilir

Mt.Gox

Mt.Gox mağdurları Bitcoin’lerin bir kısmını geri alabilir

ABONE OL 

Mt.Gox isimli kripto para borsası bir siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu siber saldırıda 850 binden fazla Bitcoin çalınmıştı. Mt.Gox borsası kullanıcıları da yatırımlarını kaybetmişti ve Mt.Gox hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyuruları olayın davaya dönüşmesini sağlamış ve kullanıcılar haklarını mahkeme yoluyla aramaya başlamıştı. İddialara göre CoinLab ile Mt.Gox anlaştı. Bu anlaşma ile birlikte Mt.Gox sahip olduğu Bitcoin’lerin yüzde 90’ını alabilir.

Mt.Gox Bitcoin’lerine Kavuşuyor mu?

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşıldı.

Tokyo Bölge Mahkemesi bu cüzdanın içerisinde yer alan Bitcoin’lerin 150 bin tanesinin mağdur yatırımcılara dağıtılmasına karar verilmişti. CoinLab ile anlaşan Mt.Gox, mağdur yatırımcılara CoinLab üzerinden kayıp varlıklarının yüzde 90’ını ödeyecek.

Bitcoin transferi
Mt.Gox mağdurları Bitcoin’lerin bir kısmını geri alabilir

Mt.Gox Davasında Geri Ödeme Planı Sunulmuştu

”15 Aralık 2020 tarihinde heyet, rehabilitasyon planıyla ilgili taslak dosyasını sunmuştur. Tokyo Bölge Mahkemesi ve bir denetçi konuyla ilgili dosyayı inceleyip rehabilitasyon planının dosyada belirtilen süreçlerinin devamına karar verecektir. Rehabilitasyon heyeti taslak planını ilgili taraflara zamanında ve uygun şekilde açıklayacaktır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir