Katlanabilir iPhone için tarih verildi!

 Katlanabilir iPhone için tarih verildi!

Akıllı telefon piyasasında neredeyse her gün yeni modeller duyurulurken üreticiler farklı telefon modellerini duyuruyor. İlk olarak Samsung tarafından üretilen katlanabilir akıllı telefonlar arasına Apple‘ın da bir model eklemesi bekleniyor.

Ming-Chi Kuo Detayları

Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan rapora göre Apple, 2023 yılında katlanabilir iPhone modeli duyuracak. Daha önceki sızıntılarıyla ve raporlarıyla başarısını kanıtlamış olan Kuo, katlanabilir iPhone modelinin detaylarına da raporda yer verdi.

Bu rapora göre katlanabilir iPhone modeli 8 inç QHD+ esnek bir OLED ekran ile karşımıza çıkacak. Üretim olarak diğer iPhone modellerine göre daha kısıtlı olması beklenen katlanabilir modelin 15 ile 20 milyon adet arasında üretilmesi bekleniyor.

Yine Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre Apple henüz kesin olarak katlanabilir iPhone modeline karar vermedi ancak bunun planlar arasında yer aldığını belirtti. Eğer Apple bu modelin üretimine kesin olarak karar verirse 2023 yılında satışa sunulacak.

Katlanabilir iPhone konsept tasarımı

Apple AirPods 3 Geliyor!

Apple‘ın sevilen kablosuz kulaklık serisi AirPods‘a yeni bir üye daha eklenebilir. Yakın zamanda gerçekleştirilen Spring Loaded etkinliğinde duyurulması beklenen fakat duyurulamayan AirPods 3 modeli önümüzdeki hafta duyurulabilir. Tasarımı daha önce sızdırılan AirPods 3 modeli AirPods Pro’ya benzeyecek.

Bilindiği gibi AirPods Pro modelinde silikon detayı bulunuyor ve bu detay Pro modelini serinin diğer üyelerinden ayırıyordu. Ortaya çıkan AirPods 3 tasarımında ise bu silikon detayı isteğe göre kullanılabileceğini gösteriyor.

Ortaya çıkan sızıntıya göre daha da küçülen kulaklığın AirPods Pro modeli gibi Aktif Gürültü Engelleme (ANC) modunu barındırması bekleniyor. Apple’ın Aktif Gürültü Engelleme desteğinin yanı sıra Mekansal Ses desteğini de kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir