Apple Music HiFi geliyor!

 Apple Music HiFi geliyor!

Apple Music tarafından kullanıcılara daha yüksek ses kalitesi sunulacak olan Apple Music HiFi nihayet göründü. Apple Music ve rakibi Spotify’ın HiFi hizmetleri üzerinden rekabetleri yakın zamanda başlayacak.

Apple Music HiFi Detayları

Apple Music, müzik dinlerken daha yüksek kaliteli bir deneyim yaşamak isteyen kişiler için HiFi desteği sunmaya hazırlanıyor. iOS 14.6 kodları arasında Apple Music HiFi desteğinin de görünmesiyle birlikte çok yakın bir zamanda bu hizmet Apple Music kullanıcılarına ayrı bir seçenek olarak sunulacak.

Apple Music HiFi desteği ile ilgili birkaç iddia bulunuyor. Bu iddialara birine göre HiFi desteği için ekstra ödeme yapılacak. Diğer iddiaya göre ise ekstra ücret ödenmeyecek ancak sunulacak kaliteli müzik deneyimini yaşayabilmek için bu teknolojiye uygun AirPods modeline sahip olmak gerekecek.

Daha önce Apple Music’in rakibi Spotify’ında HiFi teknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Spotify HiFi Üzerinde Çalışıyor!

Dijital müzik platformlarından Amazon ve Tidal tarafından hali hazırda kullanılan HiFi teknolojisi Spotify tarafından da yakında kullanıcılara sunulabilir. Gelen iddialara göre Apple‘ın da HiFi teknolojisini üzerinde çalıştığı ve yakında Apple Müzik kullanıcılarına sunabileceği söyleniyor.

Spotify, Stream On isimli etkinliğinde Spotify HiFi hizmetinden ilk defa bahsetti. HiFi teknolojisi, normal sistemlerine göre daha yüksek kaliteli olduğu biliniyor. Karşılaştırma yaparken ise HiFi teknolojisinin CD kalitesinde müzik sunacağı söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir