Kademeli normalleşme genelgesi yayınlandı! İşte detaylar

Kademeli normalleşme genelgesi

Kademeli normalleşme genelgesi yayınlandı! İşte detaylar

ABONE OL 

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelgede ile 17 gündür süren ve yarın sabah 05:00‘te sonlanacak olan kısıtlamalar ile ilgili detayları paylaştı. Bu genelgeye göre yarından itibaren kademe olarak normalleşme adımları atılacak.

Kademeli Normalleşme Genelgesi Detayları!

İçişleri Bakanlığı bugün Kademeli normalleşme genelgesi yayınlayarak yarından itibaren uygulanacak olan normalleşmenin detaylarını paylaştı.

  • Sokağa çıkma kısıtlaması hafta içerisinde yer alan günlerde 21.00 ­- 05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi günleri saat 05.00’de sona erecek.
  • Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak cumartesi ve pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.0017.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.
  • Yeme içme yerleri hafta içi 07.0020.00 arasında gel-al ve paket servis, 20.0024.00 arasında ise sadece paket servis olarak hizmet verecek. Hafta sonlarında ise 07.0024.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.
  • Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ise hafta içi günlerde sadece 10.00 – 14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler, hafta sonları tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklar.
  • Kademeli normalleşme döneminde; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanacaktır.
  • Perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, zücaciye ve hırdavat dükkanları hafta içi 07.0020.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.
  • 18 yaş altı gençler ve çocuklar ile iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.