WhatsApp Hindistan’dan büyük tepki aldı!

WhatsApp Hindistan

WhatsApp Hindistan’dan büyük tepki aldı!

ABONE OL 

WhatsApp, kullanıcılarına gizlilik sözleşmesi göndermiş ve onaylamalarını istemişti. Aksi hale kademeli bir şekilde uygulamanın kullanımını azaltmayı hedefleyen WhatsApp’ın aldığı bu karar Hindistan’da büyük tepkiye sebep oldu. Hindistan Bilgi Teknolojisi yasalarına göre WhatsApp aldığı bu karar yasaları ihlal ediyor.

WhatsApp Hindistan’da Davalık Oldu

WhatsApp şubat ayında kullanıcılarına yeni gizlilik sözleşmesini göndermişti. Bu sözleşmede verilerin Facebook’a gönderileceği de yer alıyordu. Bu detay başta ülkemiz olmak üzere neredeyse tüm ülkelerden tepkilere sebep olmuştu. Son olarak bir tepki de Hindistan’dan geldi. Ancak bu tepki Hindistan’da yer alan bir yasanın ihlal edildiği gerekçesiyle geldi.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi
WhatsApp Hindistan’dan büyük tepki aldı!

Hindistan’da WhatsApp ve Facebook’a açılan davalarda uygulanan bu kararın bireylerin anayasal haklarını ihlal ettiği iddia edildi ve bu şirketlerin avukatlarından savunma istendi. WhatsApp ise alınan bu gizlilik sözleşmesi kararının Hindistan Bilgi Teknolojisi yasalarına uygun olduğunu iddia ediyor.

Mahkemenin bir sonraki duruşması ise 3 Haziran‘da gerçekleşecek. Ortaya çıkan gelişmeleri Teknoküpür olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.