JP Morgan Bitcoin yatırımı yapma imkanı sunacak

 JP Morgan Bitcoin yatırımı yapma imkanı sunacak

ABD’nin en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan defalarca kripto paralara yönelik açıklamalar yayınlamıştı. Şimdi ise müşterilerine Bitcoin yatırımı yapma imkanı sunmaya hazırlanıyor.

JP Morgan Bitcoin Yatırımı Sunacak

JP Morgan, NYDIG isimli kripto para şirketleriyle iş birliğine gidiyor. Bu iş birliği sonucunda müşterilerine Bitcoin yatırımı yapma imkanı tanıyacak olan JP Morgan, bu hizmetini belirli müşterilerine sunacak. Banka sunacağı hizmet için gerekli olan kripto para alım, satım ve saklama hizmetini NYDIG şirketinden sağlayacak.

CoinDesk tarafından paylaşılan bu haberin kaynağı ise paylaşılmadı. Ancak eğer bu haber doğru çıkarsa Bitcoin ve kripto para piyasası için oldukça olumlu bir gelişme olacak.

JP Morgan Bitcoin yatırımı yapma imkanı sunacak

JP Morgan Bitcoin ETF Uyarısı Yapmıştı

Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) getirilerinin diğer yatırım araçlarına göre daha yüksek oranlı olması Bitcoin’e olan ilgiyi daha fazla arttırıyor. Diğer yatırım araçlarında yıllık yüzde 5 ile 10 arasında olan getiri, Bitcoin vadeli işlemlerinde yüzde 25 seviyelerinde seyrediyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin ETF’leri dikkat çekiyor.

JP Morgan Bitcoin ETF’sine dikkat çekerek ABD’de kabul edilecek bir Bitcoin ETF’sinin Bitcoin vadeli işlem getirilerini düşürebileceğini belirtti. Hali hazırda ABD’de kabul bekleyen bir Bitcoin ETF’si bulunuyor. Eğer bu Bitcoin ETF’si kabul edilip işleme açılırsa ABD’deki ilk Bitcoin ETF’si olarak tarihe geçecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir