JP Morgan: Bitcoin madenciliği maliyeti düştü!

JP Morgan: Bitcoin madenciliği maliyeti

JP Morgan: Bitcoin madenciliği maliyeti düştü!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan JP Morgan, kripto para ile ilgili yaptığı açıklamalarına bir yenisini ekledi. Yapılan açıklamada Bitcoin madenciliğinin maliyetinin yarı yarıya düştüğü açıklandı.

Bitcoin Madenciliği Maliyeti Düştü: Satış Baskısı Gelebilir

ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin madenciliği maliyetlerinin 24 bin dolardan 13 bin dolara kadar düştüğünü açıkladı. Bilindiği gibi Bitcoin madencilerinin birçoğu zararına satışa yapmamak için HODL yöntemini tercih ettiklerini açıklamıştı. Ancak maliyetlerin düşmesiyle birlikte satışları başlayabileceği ifade ediliyor.

JP Morgan tarafından bu konuda yayınladığı açıklamada Bitcoin üretim maliyetlerinin düşmesiyle birlikte Bitcoin fiyatının olumsuz etkilenebileceği ifade ediliyor:

Madencilerin karlılığına açıkça yardımcı olurken ve madencilerin likiditeyi artırmak veya kaldıraç azaltmak için Bitcoin varlıklarını satma baskılarını potansiyel olarak azaltırken, üretim maliyetindeki düşüş, ileriye dönük Bitcoin fiyat görünümü için olumsuz olarak algılanabilir. Üretim maliyeti, bazı piyasa katılımcıları tarafından ayı piyasasında Bitcoin fiyat aralığının alt sınırı olarak algılanıyor.

JP Morgan analistleri ve stratejistleri tarafından paylaşılan raporlar yatırımcılar tarafından yakın takip ediliyor. Daha önce de yapılan açıklamalar dikkatle takip edilmiş ve analistlerin çoğu zaman haklı çıkmıştı.

JP Morgan CEO’su da geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada Bitcoin hakkındaki fikirlerini açıklamış ve yatırımcıları şaşırtmıştı.

JP Morgan: Bitcoin madenciliği maliyeti düştü!

JP Morgan CEO’su Bitcoin Hakkındaki Fikirlerini Açıklamıştı

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, yaptığı açıklamada kişisel olarak Bitcoin’i değersiz olarak gördüğünü söylemiş ancak müşterilerin aynı şekilde düşünmediklerini de ifade etmişti:

Kişisel olarak Bitcoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum. Ancak müşterilerimiz aynı fikirde değiller. Piyasaları yapan budur.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir