Celsius Network iflas başvurusu yaptı!

Celsius Network iflas

Celsius Network iflas başvurusu yaptı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde tüm borçlarını ödeyerek tasfiye riskini ortadan kaldıran Celsius Network, malumun ilanını gerçekleştirerek iflas başvurusunda bulundu.

Celsius Network İflas Açıklaması Yaptı: Yeniden Yapılanma

Kripto para piyasasındaki sarsıntıdan en fazla etkilenen şirketlerden olan Celsius Network, iflas başvurusunda bulundu. Bu iflas başvurusunun yeniden yapılanma için gerektiği ve bu sebeple yapıldığı Celsius Network kurucu ortağı ve CEO’su Alex Mashinsky tarafından ifade edildi:

Bu, topluluğumuz ve şirketimiz için doğru karar. Celsius’u bu süreçte yönetecek güçlü ve deneyimli bir ekibimiz var. Celsius’un tarihine baktığımızda, kararlılık ve güvenle hareket etmenin topluma hizmet ettiği ve şirketin geleceğini güçlendirmede belirleyici bir an olarak göreceğimizden eminim.

Celsius Network, Maker’a olan borçlarını tamamen ödemiş ve tasfiye riskini ortadan kaldırmıştı. İflas başvurusundaki raporda şirketin 167 milyon dolarlık varlığı olduğu da belirtildi. Celsius Network müşterilerinin de varlıklarını geri alabilmeleri için uzun bir süre bekleme ihtimallerinin olduğu da uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Celsius Network iflas başvurusu yaptı!

Voyager İflas Başvurusu Yaptı!

Kripto para şirketleri, kripto para piyasasında ciddi para çıkışı yaşanmasıyla birlikte çeşitli sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Özellikle borç verme platformları ödemelerini alamamış ve gerekli ödemeleri yapamaz hale gelmişti.

Voyager isimli kripto para borç verme platformu da benzer bir sorun yaşadığını sebep göstererek iflas başvurusunda bulundu. Voyager CEO’su resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada bu kararın daha güçlü bir şekilde faaliyetleri sürdürecek organizasyonu oluşturmak için alındığını belirtti. Ayrıca yatırımcılar için de ek koruma sağlayacağını belirtti.

Voyager CEO’su Stephen Ehrlich ayrıca Three Arrow Capital şirketi sebebiyle de bu adımı atmaları gerektiğini belirtti:

Sektörün geleceğine kuvvetle inanıyoruz ancak kripto piyasalarındaki uzun süreli oynaklık ve Three Arrows Capital’in temerrüdü, bu kararlı eylemi yapmamızı gerektiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir