Binance CEO’su: Algoritmik kripto paraları Terra ile kıyaslamayın

Binance CEO'su Bitcoin

Binance CEO’su: Algoritmik kripto paraları Terra ile kıyaslamayın

ABONE OL 

Binance CEO’su yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında algoritmik sabit fiyatlı kripto paralardan bahseden Changpeng Zhao, tüm algoritmik sabit fiyatlı kriptoları Terra ile bir tutmamak gerektiğini ifade etti.

Binance CEO’su Yeni Açıklamalar Yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, katıldığı bir Podcast yayınında Terra çöküşüyle ilgi açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Terra çöküşünü yüzünden hayal kırıklığına uğradığını ifade etti. Terra şirketine bağlı olan UST isimli algoritmik sabit fiyatlı kripto paralar hakkında da açıklama yapan Zhao, yaşanan olayların algoritmik kripto paraları yok etmeyeceğini de belirtti.

Zhao, USDT ve USDC gibi sabit fiyatlı kripto paraların da tamamen risksiz olmadığını belirterek yine de algoritmik sabit fiyatlı kripto paraların daha riskli olduğunu söyledi:

Bu farklı bir risk türü, ancak çok daha net. Bir varlığı kıyasladığınızda, bir varlığı teminat olarak kullandığınızda veya farklı bir varlığı sabitlediğinizde, her zaman bir oynaklık olacaktır. Dolayısıyla bu risk, algoritmik stabilcoinler’de çok daha yüksek.

Binance CEO
Binance CEO’su: Algoritmik kripto paraları Terra ile kıyaslamayın

Binance CEO’su Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Açıklama Yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamalar ile tüm yatırımcıların dikkatini rahatlıkla çekmeyi başarıyor. Zhao, Guardian‘a birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Bitcoin’in yeniden rekor kırmasının birkaç ay ile iki yıl arasında bir sürenin gerektiğini ifade etti:

Bence tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin’den 20 bin’e bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında geri dönmesi muhtemelen biraz zaman alacak. Muhtemelen birkaç ay veya birkaç yıl sürecek. Geleceği kimse tahmin edemez.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir