JP Morgan Bitcoin anketi düzenledi! Sonuç enteresan

JP Morgan Bitcoin anketi düzenledi! Sonuç enteresan

ABONE OL 

ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan JP Morgan, analistleri vasıtasıyla sık sık kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekiyor. JP Morgan bu defa da düzenlediği anketle dikkatleri üzerine çekti.

JP Morgan Bitcoin Anketi Düzenledi

ABD’li milyarder Warren Buffett, Bitcoin’i ”fare zehri” olarak nitelendirdiği biliniyor. Bitcoin’e olan olumsuz tavrı da kripto para sektöründeki isimlerden büyük tepki görmüştü. JP Morgan tarafından düzenlenen bir ankete 1.500 kişi katıldı.

Katılımcıların yüzde 30‘u Bitcoin’i tıpkı Warren Buffett gibi fare zehri olarak, yüzde 16‘sı ise ”geçici bir heves” olarak nitelendirdi. Katılımcıların beşte dördü ise sert yaptırımların gelmesini bekliyor.

JPMorgan
JP Morgan Bitcoin anketi düzenledi! Sonuç enteresan

Bitcoin Fiyatı için Grayscale Uyarısı!

JP Morgan baş stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, daha önce yaptığı Bitcoin fiyatı açıklamalarına yenisini ekledi. Bu açıklamasında dünyaca ünlü kripto para yatırım fonu Grayscale tarafından yönetilen GBTC isimli Bitcoin fonundaki Bitcoin‘lerin satılması halinde fiyatın 25 bin dolar seviyelerine gerileyebileceğini ifade etti.

Temmuz ayında Grayscale yatırımcılarının fonda kilitli olan varlıklarının bir kısmının açılacağını belirten JP Morgan, hiç azımsanmayacak kadar fazla olan Bitcoin sayısına dikkat çekti. Temmuz ayında toplamda 16 bin Bitcoin‘in kilidinin açılacağı ve bununda satışa dönüşme ihtimali olduğunu belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.