MicroStrategy CEO’su Çin’in hata yaptığını düşünüyor!

MicroStrategy CEO'su

MicroStrategy CEO’su Çin’in hata yaptığını düşünüyor!

ABONE OL 

Defalarca kez Bitcoin satın almasıyla ve bu konuda öncü olmasıyla bilinen iş yazılımı şirketi MicroStrategy, CEO’sunun Bitcoin’e bakış açısıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımların hatalı bir davranış olduğunu ifade etti.

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

MicroStrategy CEO'su
MicroStrategy CEO’su Çin’in hata yaptığını düşünüyor!

MicroStrategy Bitcoin’e Doymuyor

ABD merkezli iş yazılımı şirketi MicroStrategy, Bitcoin’e olan büyük ilgisiyle biliniyor. Özellikle CEO’su Michael Saylor‘ın Bitcoin açıklamaları büyük ilgi görüyor. Bitcoin konferansları düzenleyerek işletmeleri bilgilendiren Saylor, kurumsal alımlara yönelik adımlarıyla biliniyor.

MicroStrategy, 13.005 Bitcoin daha satın aldı. 37.617 dolar ortalamayla gerçekleşen alım için 489 milyon dolar ödendi. Şirketin elinde 26.080 dolar ortalamayla 2.74 milyar dolar ödenerek alınmış 105.085 Bitcoin bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir