Haftalık Teknik Analiz #3 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #3 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #3

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin haftalık grafiği

Bitcoin’de bu hafta olumlu bir tablo olmadı. Gelen kötü haberlerin devamı, El Salvador ve Paraguay‘ın Bitcoin’i kabul etmesi gibi büyük haberler bile etki yapamıyor. Genel olarak piyasalarda dolara geçiş mevcut bunun sebebi de Covid normalleşme süreci ve FED’in faiz arttırma ihtimali olabilir.
Verilere göre balinalar hala bu fiyatlardan Bitcoin topluyor. Satışlar ise yeni ve daha küçük yatırımcılardan geliyor. Ancak Bitcoin alım için uygun bir fiyat hareketi yapmıyor. Bu hafta 33 bin dolar desteğini kaybetti ve haftalık kapanışa gelirken bu desteğin altında kalması halinde satış baskısı çok artacak ve çok dillendirilen 24-20 bin dolar aralığı gelme ihtimali yükselecek. Uzun vade yatırımcısı için fırsat verebilir ancak kısa vade de (2-3 ay) hızlıca toparlayabilecek bir ortam henüz bulunmuyor.

  • Ethereum Analizi
Ethereum günlük grafiği

Ethereum marketinde etkisi ile çok da kötü gözükmeyen grafiğindeki trend desteğini kaybetti. Geçen hafta bahsettiğimiz 1600-1400 dolar aralığına doğru iniyor. İlk sağlam tepki alacağı bölgenin burası olduğunu düşünüyorum. Ancak Ethereum veya her hangi bir altcoin’i Bitcoin’den ayrı incelemek mümkün değil. Bu destek ne kadar sağlam olsa da eğer Bitcoin bu fiyatlarda tutunamaz ise Ethereum ve onunla beraber bütün markette sert düşüşler olacaktır. Henüz hiçbir alt coin için fırsat gözükmüyor. Bitcoin dominansı henüz altcoinlerin nefes alabileceği seviyede değil ve bu da Bitcoin’in sert hareket beklentisini gösteriyor.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.