El Salvador Bitcoin ATM’leri kurmaya başlıyor

El Salvador Bitcoin ATM

El Salvador Bitcoin ATM’leri kurmaya başlıyor

ABONE OL 

Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmesiyle birlikte El Salvador‘da dönüşüm hamleleri başlıyor. Bitcoin ATM‘leri üreten Athena ile anlaşan El Salvador’da 1.500 Bitcoin ATM’si kuracak.

El Salvador Bitcoin ATM’leri Kuruyor

Bitcoin’in resmi para birimi olması kararının ardından El Salvador’da Bitcoin’i kullanacak olan vatandaşlar için ilk eğitim El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından verildi. Bir powerpoint sunumu yapan Bukele, tüm vatandaşlara 30’ar dolarlık Bitcoin dağıtılacağını açıklamıştı.

Şimdi de ülkeye Bitcoin ATM’leri kuruluyor. Bu konuda Bitcoin ATM‘leri üreten Athena şirketi ile anlaşan El Salvador, Bitcoin’i ülke genelinde aktif bir şekilde kullanmak için gerekli adımları atıyor.

Bitcoin ATM
El Salvador Bitcoin ATM’leri kurmaya başlıyor

El Salvador’dan Airdrop: Halkına 30 Dolarlık Bitcoin Dağıtıyor!

El Salvador, Çin’in ardından vatandaşlarına airdrop dağıtan ikinci ülke oldu. Resmi para birim olan Bitcoin’i kabul eden El Salvador, tüm vatandaşlarına 30 dolar değerinde Bitcoin dağıtacak. Yaklaşık 6.5 milyon nüfusa sahip olan El Salvador, toplamda 195 milyon dolarlık Bitcoin dağıtmış olacak. Bu da yaklaşık 5.829 Bitcoin anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir