El Salvador halkına 30 dolarlık Bitcoin dağıtıyor!

Bitcoin dağıtıyor

El Salvador halkına 30 dolarlık Bitcoin dağıtıyor!

ABONE OL 

El Salvador, dünyada Bitcoin resmi para birimi ilan eden ilk devlet unvanına sahip. Defalarca kez bu konuda gündeme gelen El Salvador, şimdi de vatandaşlarına 30 dolarlık Bitcoin dağıtma kararı aldı.

El Salvador’dan Airdrop: Halkına 30 Dolarlık Bitcoin Dağıtıyor!

El Salvador, Çin’in ardından vatandaşlarına airdrop dağıtan ikinci ülke oldu. Resmi para birim olan Bitcoin’i kabul eden El Salvador, tüm vatandaşlarına 30 dolar değerinde Bitcoin dağıtacak. Yaklaşık 6.5 milyon nüfusa sahip olan El Salvador, toplamda 195 milyon dolarlık Bitcoin dağıtmış olacak. Bu da yaklaşık 5.829 Bitcoin anlamına geliyor.

El Salvador Bitcoin
El Salvador halkına 30 dolarlık Bitcoin dağıtıyor!

El Salvador Bitcoin’i Kullanmayı Planlıyor!

Bitcoin dünyada giderek popülerleşirken ülkelerden de resmi adımlar gelmeye başladı. İlk olarak olumsuz gözlerle bakılan Bitcoin zamanla gözde yatırım varlıklarından biri haline geldi. Hal böyleyken Bitcoin‘i yasaklamaktan çok daha çok serbestleşmesini sağlayan ülkelerde ortaya çıkmaya başladı. Bu ülkeler arasında en ciddi adımı El Salvador attı ve Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi olarak kabul etti.

Bu hamlenin hemen ardından Bitcoin‘in ülkedeki ekonomik faaliyetlerin hangilerinde kullanılabileceği tartışılmaya başlandı. Gelen iddialara göre ise ilk olarak işçi maaşlarının ödenmesinde lider kripto para biriminin kullanılması bekleniyor. El Salvador Çalışma Bakanı Rolando Castro tarafından yapılan açıklama ile üç bakanlıkta çalışan işçilerin maaşlarının Bitcoin ile ödenebileceği ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir