ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Bitcoin açıklaması yaptı!

 ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Bitcoin açıklaması yaptı!

Eski FED Başkanı ve şu an ki ABD yönetiminde Hazine Bakanlığı görevini sürdüren Janet Yellen, Bitcoin açıklaması yaptı. Daha önceki açıklamalarıyla da Bitcoin hakkında olumsuz fikirlere sahip olan Yellen, Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu ifade etti.

Janet Yellen Bitcoin Açıklaması Yaptı!

Bitcoin fiyatının artması ile ilgili açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin yatırımcılarını korumak amacıyla düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Yatırımcıların korunmasının önemini vurgulayan Janet Yellen, Bitcoin ile ilgili düzenleme kuruluşlarının sorumluluklarını yerine getirdiklerinden emin olmanın da önemli olduğunu söyledi.

Janet Yellen, özellikle banka faizlerinin düşük olması, para kazanmak isteyen yatırımcıların daha yüksek oranlar sebebiyle kripto para sektörüne yönelmesine sebep olduğunu ifade etti.

Janet Yellen
Janet Yellen Bitcoin açıklaması yaptı!

Janet Yellen Kripto Para Açıklaması Yapmıştı

Eski FED Başkanı Janet Yellen, ABD’nin terörizm finansmanı için kullanılan kripto paralardan haberdar olması gerektiğini ifade etmiş ve teknolojik finans yöntemlerinin terörizm finansmanı için kullanılmadığından emin olmak istediklerini belirtmişti.

Kripto para sektörünün büyümesinin de endişe verici olduğunu açıklayan Yellen şu ifadelerle açıklamalarına devam etmişti:

”Bence birçok kripto para en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor ve bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve kara para aklamanın bunlar aracılığıyla gerçekleşmediğinden emin olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir