İsviçre Meclisi kripto para reformunu kabul etti

 İsviçre Meclisi kripto para reformunu kabul etti

Yaşam standartları olarak dünyanın en refah ülkelerinden biri olan İsviçre kripto paralara olan olumlu yaklaşımlarıyla bu konuda öncü ülkeler arasında yer alıyor. Son olarak kripto paralar ve Merkeziyetsiz Finans (DeFi) hakkında yeni bir reformu kabul etti.

İsviçre Meclisi Kripto Para Reformu

İsviçre Eyaletler Konseyi yeni bir reforma imza attı. Dijital menkul kıymetlerin alımı, satımı, kripto para borsalarının faaliyet standartları ve diğer kripto para faaliyetlerini bir yasal çerçeve içine alan reform İsviçre Eyaletler Konseyi tarafından kabul edildi.

Bu sayede kripto para alıp satmak için belirli yasal gereklilikler oluşmuş oldu. Bu gelişme tüm kripto paraları ve kripto para borsalarını ilgilendiriyor. Özellikle son aylarda popülerliğini arttıran DeFi token’lar da bu kapsamda bulunuyor.

İsviçre’de Kripto Para Bankası Açılmıştı

İsviçre’de faaliyetlerini yürüten eski ismiyle SEBA Crypto AG tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte bankacılık için gereken lisanların alındığı açıklanmıştı. İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) 2019 yılının Ağustos ayında bankacılık ve menkul kıymetler satıcılığı için lisans almış ve tam denetimli bir kurum olduğu açıklamıştı. Dünya’nın güvenilir finans merkezi olarak gördüğü İsviçre’de bu tarz girişimlerin olması oldukça olumlu karşılanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir