En büyük 10 kripto para – 13 Eylül 2020

 En büyük 10 kripto para – 13 Eylül 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 13 Eylül 2020)

Bitcoin 10.460 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %2.0 azalarak %55.9’a geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 4 milyar dolar artarak 193 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 22 milyar dolar artarak 348 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Yalova Belediyesi 30 Ağustos günü 01:00 – 09:00 arasında siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Mesainin başlamasıyla birlikte vatandaşların verilerine erişemeyen belediye yetkilileri sunucularda bir problem olduğunu anladı. Ardından sunuculara siber saldırı olduğu, çalışanların, kullanıcıların ve müşterilerin lokasyon başta olmak üzere iletişim ve finansal verilerinin bu saldırıdan etkilendiği açıklandı. Bu saldırının sonucundan saldırganların yüksek ihtimalle kripto para cinsinden fidye istedikleri ortaya çıktı.
  • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projeleri acemi bir yatırımcının 1 milyon dolar kaybetmesine sebep oldu. Swerve Finance isimli DeFi projesinin akıllı sözleşmesine 1 milyon dolar gönderen acemi yatırımcı gönderdiği paraya erişemiyor.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dijital para ekibi oluşturmak için 10 kişilik bir ilan yayınladı.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance ülkemizdeki kullanıcılara özel Binance TR isimli yeni bir borsanın açılacağını açıkladı. 7 milyon Türk Lirası sermayeli şirket olarak kurulan Binance TR ülkemizdeki kripto para borsalarına rakip olacak.
  • İsviçre Eyaletler Konseyi yeni bir reforma imza attı. Dijital menkul kıymetlerin alımı, satımı, kripto para borsalarının faaliyet standartları ve diğer kripto para faaliyetlerini bir yasal çerçeve içine alan reform İsviçre Eyaletler Konseyi tarafından kabul edildi.
  • Pentera Capital isimli yatırım şirketi CEO’su Dan Morehead yaptığı açıklama ile Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinin Bitcoin‘i aşacağını belirtti. Yarım milyar dolardan daha fazla yatırıma yön veren CEO, bu açıklamalarıyla ses getirdi.
  • Monero (XMR) Blockchain ağı izlenemeyeceğini iddia ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri Gelir İdaresi (IRS), son derece gizlilik esaslı çalışan Monero ağını hackleyene 625 bin dolar ödül verecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir