Acemi yatırımcının 1 milyon dolarını Tether kurtardı

 Acemi yatırımcının 1 milyon dolarını Tether kurtardı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projeleri acemi bir yatırımcının 1 milyon dolar kaybetmesine sebep olmuştu. Swerve Finance isimli DeFi projesinin akıllı sözleşmesine 1 milyon dolar gönderen acemi yatırımcı gönderdiği paraya erişemiyordu. Yatırımcının imdadına Tether (USDT) yetişti.

Acemi yatırımcının sosyal medya üzerinden durumu anlatmasıyla birlikte Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino, duruma el attı ve kaybedilen 1 milyon doların geri getirilebileceğini açıklandı.

Tether ekibi tarafından takibe alınan 1 milyon dolar bir adreste kalmıştı. O adresin ERC-20 (Ethereum tabanlı) olması sayesinde Tether ekibi tarafından içerisindeki 1 milyon dolar acemi yatırımcının adresine gönderildi.

Sorun DeFi projesinin sorunuydu ancak DeFi projeleri merkeziyetsiz olduğu için bu soruna bir çözüm üretemedi. Ancak merkezi bulunan Tether sorunu çözerek büyük takdir topladı.

Acemi Yatırımcının Başına Ne Gelmişti?

DeFi projelerinde bir adrese gönderilen token’lar gönderimi gerçekleştiren kişi tarafından istese bile iptal edilip geri alınamıyor. Bu ayrıntıyı atlayan acemi DeFi yatırımcısı 1 milyon dolarından olacaktı. Yatırım gerçekleştirilen Swerve Finance projesinde ise akıllı sözleşmedeki token’ların geri dönmesini sağlayacak işlevi bulunmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir