İşlemci kıtlığı geliyor! iPhone 12 serisi etkilenebilir

 İşlemci kıtlığı geliyor! iPhone 12 serisi etkilenebilir

Korona virüsü sebebiyle bir süreliğine kapanan üretim fabrikalar birçok sektörde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de sorun haline geldi. Üretim haftalarca aksaması ise tedarik sorunlarını ortaya çıkardı. Şimdilerde konuşulan konu ise işlemci kıtlığı oldu. Bu iddialar oldukça ciddi görünüyor. Öyle ki iPhone 12 serisi bile bu sorundan etkilenebilir.

İşlemci Kıtlığı Sektörü Derinden Etkileyebilir!

Korona virüsü sebebiyle üretim merkezlerinin kapanması birçok ürünün tedarik sorunu yaşamasına sebep oldu. iPhone 12 serisi de dolaylı yoldan bu ürünler arasında yer alıyor. 2021 yılında dünyada bir işlemci kıtlığı yaşanması öngörülüyor. Microsoft ve AMD yetkililerinin bu konuda dikkatleri çekmesi sorunun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

İşlemci kıtlığı sektörü derinden etkileyebilir!

Apple‘ın akıllı telefon pazarındaki rolü ve konumu sayesinde siparişlerde öncelik alabildiği biliniyor. Ancak yaşanan işlemci ve diğer yarı iletken malzemelerin kıtlığı iPhone 12 serisinin üretiminde sekteler olabileceğini ortaya koyuyor.

Her ne kadar Apple kendi işlemci modelini kullansa üretimini yarı iletken üretimi yapan şirketler gerçekleştiriyor. Bunun dışında 5G desteğini de iPhone 12‘den itibaren sunan Apple, Qualcomm‘dan 5G modemi satın alıyor. Bu modemin üretiminde de benzer bir kıtlık problemi yaşanabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir