Apple Glass hakkında heyecanlandıran detay

 Apple Glass hakkında heyecanlandıran detay

2021 yılı içerisinde tanıtılması beklenen geleceğin teknolojisi olarak görünen Apple Glass hakkında ortaya heyecanlandıran bir detay çıktı. Detayın heyecanlandıran kısmı gözlüğün ekran teknolojisiyle ilgili olması oldu.

apple glass ile ilgili görsel sonucu

Apple Glass Hakkında Heyecanlandıran Detay

Ortaya çıkan yeni detaya göre Apple, tedarikçi şirketi TSMC’ye Apple Glass gözlükleri için mikro OLED ekran geliştirmesi yönünde bir talepte bulundu. Apple’ın ürünlerinin işlemci ve ekran kısımlarında adını sıklıkla duyduğumuz TSMC ise yeni teknoloji ürününün beklenenden çok daha iyi olması adına canla başla çalışmak için kollarını sıvamış durumda.

Apple Glass akıllı gözlüklerin mikro OLED ekranla gelecek olması ise gözlük içerisinde bulunan ekranın kullanıcıya beklenenden çok daha iyi bir görüntü ve deneyim sağlaması anlamına geliyor.

Mikro OLED ekranlar, LCD ya da OLED ekranlr gibi direkt cam yüzeyler üzerine kurulmuyor, ekranlar doğrudan işlemci plakalarının üzerine kuruluyor. Çalışmaları şimdilik devam eden mikro OLED ekranlar hakkında henüz net bir bilgiye sahip değiliz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir