İrlanda Bitcoin bağışlarını engelleyecek!

İrlanda Bitcoin bağış

İrlanda Bitcoin bağışlarını engelleyecek!

ABONE OL 

İrlanda’da yaklaşan seçimle birlikte yeni kararlar alınmaya başladı. Seçime müdahaleyi engellemek için İrlanda Konut, Yerel Yönetim ve Miras Bakanlığı tarafından alınan karar ile Bitcoin bağışları engellenecek.

İrlanda Bitcoin ve Kripto Paralarla Yapılacak Bağışları Yasaklayacak

İrlanda seçimlere hazırlanırken İrlanda Konut, Yerel Yönetim ve Miras Bakanlığı tarafından da bir dizi çalışma yürütülüyor. İrlanda Konut, Yerel Yönetim ve Miras Bakanı Darragh O’Brien seçimlere yapılabilecek her türlü art niyetli müdahalelere karşı adımların atılacağını ve kripto para ile seçim çalışmalarına bağış yapılmasının engellenmesinin sağlanacağını açıkladı.

Ayrıca seçim çalışmalarına yapılacak yabancı bağışlara da ek şartların getirileceğini yine Bakan Darragh O’Brien tarafından açıkladı.4

İrlanda Bitcoin bağışlarını engelleyecek!

Kripto Paraları Yasaklamak Nelere Yol Açar?

Bugüne kadar milyarlarca dolarlık Bitcoin satın alan MicroStrategy şirketi CEO’sunun açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyor. CEO Michael Saylor, yaptığı açıklamalarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yaptığı son açıklamada Avrupa Birliği’nin kripto para yasasıyla ilgili çalışmalarına yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

Dijital mülk oluşturmanın tek yerleşik yöntemi İş Kanıtı’dır. Proof-of-Stake gibi enerji tabanlı olmayan kripto yaklaşımları, aksi kanıtlanana kadar menkul kıymetler olarak kabul edilmelidir. Dijital mülkiyeti yasaklamak trilyon dolarlık bir hata olur.

Bilindiği gibi Avrupa Birliği, kripto para madenciliklerini yakından inceliyor ve kripto para yasasında buna yönelik düzenlemeler getirmek istiyor. Saylor yaptığı açıklamalar ile ‘Kripto para madenciliği enerji israfına yol açar mı?” sorusunu yeniden gündem haline getirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.