iPhone kullanıcıları uygulama takibini sevdi!

iPhone kullanıcıları

iPhone kullanıcıları uygulama takibini sevdi!

ABONE OL 

Apple‘ın iPhone kullanıcılarına iOS 14.5 güncellemesiyle sunduğu Uygulama İzleme Şeffaflığı özelliği sayesinde uygulamalar artık kullanıcıların hareketlerini izleyemiyor. Flurry Analytics tarafından yapılan araştırma sonucunda dünya genelinde birçok iPhone kullanıcının bu özelliği aktif bir şekilde kullandığı ortaya çıktı.

iPhone Kullanıcıları Takibe İzin Vermiyor

Flurry Analytics tarafından yapılan araştırmada iOS 14.5 güncellemesiyle sunulan Uygulama İzleme Şeffaflığı özelliğinin ABD’deki iPhone kullanıcılarının yüzde 96‘sı tarafından, dünya genelindeki kullanıcıların ise yüzde 88‘i tarafından kullanıldığı ortaya çıktı. Özelliğin bu denli kullanılması sevildiği ve tercih edildiğini gösteriyor.

Bu özellik sayesinde iPhone kullanıcıları, istedikleri herhangi bir uygulamanın kendi hareketlerini izlemesini engelleyebiliyor. İnternette araştırdığı bir ürünün herhangi bir uygulamada önüne çıkmasını da engelleyecek bu özellik birçok uygulama geliştiricisi tarafından tepkiyle karşılandı. İddialara göre bu uygulamaların başında aynı çatı altında yer alan Facebook ve Instagram geliyor.

iPhone kullanıcıları uygulama takibini sevdi!

Apple ABD Satış Raporu Detayları

Apple geçtiğimiz ekim ayında iPhone 12 serisini duyurdu. Bu seri ile birlikte satışlarını yeniden arttırdı. Consumer Intelligence Research Partners tarafından hazırlanan rapora göre Apple, 2021 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği gelirin yüzde 61’ini iPhone 12 serisi sayesinde elde etti.

Özellikle tasarım olarak özlenen köşeli tasarıma sahip olması ve 5G desteğini kullanıcılara sunması sebebiyle iPhone 12 serisi Apple’ın en çok gelir elde ettiği modeller oldu. iPhone 12 serisinde iPhone 12 modelinin hemen ardından en çok satılan telefon iPhone 12 Pro Max oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir