Clubhouse Android yayınlandı!

Clubhouse Android

Clubhouse Android yayınlandı!

ABONE OL 

Sesli sohbet imkanı tanıyan Clubhouse yalnızca iOS kullanıcılarına sunulmuştu. iOS kullanıcıları arasında ise davetli bir sistem ile kullanılıyor. Android sürümü ise daha sonra geliştirileceği açıklanmıştı. Şimdi o sürüm nihayet yayınlandı.

Clubhouse Android Ön Kayıtları Başladı

Clubhouse aylar sonra Android kullanıcılarına sunuldu. Sesli sohbet imkanı tanıyan uygulama, sosyal medya üzerinden bir konferans yapma imkanı tanıyor. Sohbet odasını kuran kişiler, dinleyicilere söz hakkı vererek mikrofonunu kullanmasına izin verebiliyor.

Davet sistemiyle çalıştığı için pek fazla aktif kullanıcısı bulunmayan Clubhouse’un Android sürümü ABD hariç tüm ülkelerde ön kayıt sürecine başladı. Ön kayıt yapan kullanıcılar uygulamayı ilk olarak indirme imkanı bulacak.

Clubhouse Android yayınlandı!

Çin Clubhouse Erişimini Engelledi!

Son günlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan Clubhouse, kullanıcıların bir araya gelerek sohbet etmesini sağlıyor. Çin’deki kullanıcıların genellikle Uygur Türkleri ve ülke genelinde yaşanan sorunları konuştukları platforma artık rahat bir şekilde erişemeyecek.

Yalnızca iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından kullanılabilen Clubhouse uygulaması Çin’deki App Store‘da yer almıyordu. Kullanıcılar ise APK ile akıllı telefonlarına uygulamayı kurarak internetteki yabancı ülke vatandaşlarından aldıkları davet ile uygulamaya giriş yapabiliyordu.

Dünyada olduğu gibi Çin’de de bir hayli popülerleşen uygulama Çin hükümeti tarafından tehlikeli görünmüş olacak ki kısa süre içerisinde erişim engeli oluşturuldu. Kullanıcıların VPN ile girebildikleri Clubhouse uygulamasının Çin’deki geleceği merak ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir