iPhone kullananlara müjde! Pil yüzdesi geri geliyor

Pil yüzdesi

iPhone kullananlara müjde! Pil yüzdesi geri geliyor

ABONE OL 

Apple, önümüzdeki eylül ayında düzenleyeceği etkinlik ile iPhone 14 serisi ve yeni cihazlarını duyuracak. Ayrıca iOS 16 güncellemesini de duyuracak olan teknoloji devi, özlenen pil yüzdesini tekrardan kullanıcılarına sunacak.

Pil Yüzdesi Geri Geliyor

iOS 16 Beta versiyonu yayınlanmış ve geliştirmeleri yakından takip eden iPhone sahipleri tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Beta versiyonunda bir detay dikkat çekti. Bu detaya göre Apple, panele yerleştirdiği pil yüzdesini yeniden kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

iPhone kullananlara müjde! Pil yüzdesi geri geliyor

Bilindiği gibi çentik ekrana sahip iPhone modeller (iPhone X ve üzeri) şarj yüzdesini öğrenmek için sağ üst kısımda indirdiği panel ile şarj yüzdesini görebiliyordu. Daha önceki modellerde olduğu gibi doğrudan pil yüzdesi görünmüyordu. Ancak Apple bu konuda yeniden karar alıp pil yüzdesini pil ikonunun içerisinde yerleştirdi.

Kararlı iOS 16 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte iPhone X ve üzeri iPhone kullanıcıları pil yüzdelerini doğrudan ekrana bakarak ve ekstra bir hamle yapmayarak görebilecek.

iPhone 14 Bomba Gibi Geliyor

Ming-Chi Kuo‘ya göre iPhone 14 ve iPhone 14 Max modelleri, iPhone 13 serisinin işlemcisi olan Apple A15 Bionic çipinden güçlerini alacak. Bu iddia her ne kadar iPhone hayranlarını şaşırtsa da ShrimpApplePro tarafından ortaya bir iddia atıldı.

ShrimpApplePro‘ya göre Apple iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde A15 Bionic çipini kullanacak fakat bu iPhone 13 ile aynı performansı sunacağı anlamına gelmiyor. Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Max modelleri için üzerinde çalıştığı yeni hücresel modem ve iç tasarımıyla yüksek performans sunacağını açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir