Dragoma (DMA) projesi çakıldı! 1 dolardan 0’a yolculuk

Dragoma (DMA) projesi

Dragoma (DMA) projesi çakıldı! 1 dolardan 0’a yolculuk

ABONE OL 

Kripto para piyasasında kötü niyetli geliştiriciler tarafından uygulanan Rug pull yöntemi bu defa Polygon ağında faaliyet gösteren Dragoma (DMA) projesinde gerçekleştirildi. Fiyat 1 dolar seviyelerinden 0.0016 dolara kadar geriledi.

Dragoma (DMA) Projesi Çakıldı!

Rug pull olarak bilinen ve tüm varlıkları birden satarak gerçekleştirilen dolandırıcılık yöntemi DMA projesinde uygulandı. 1 dolar olan fiyat 0.0016 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kötü niyetli geliştiriciler sebebiyle uygulanan bu yöntem daha önce de defalarca kez uygulanmıştı.

Dragoma (DMA) projesi çakıldı! 1 dolardan 0 yolculuk

Köprü Ağları Saldırganların Hedefinde

Chainalysis şirketi, kripto para piyasasında son aylarda sıklıkla gördüğümüz köprü saldırıyla ilgili bir rapor yayınladı. Bu rapora göre yalnızca bu yıl 13 ayrı köprü saldırı olduğu ve bu saldırılarda 2 milyar dolara yakın bir varlığın çalındığı ifade ediliyor. Yalnızca Ronin ve Nomad saldırısında yaklaşık 800 milyon dolarlık bir kayıp ortaya çıkmıştı.

Bilindiği gibi köprü ağları, sahip olunan varlıkları akıllı sözleşmeler aracılığıyla kilitler ve dönüştürülmüş versiyonlarını kullanma imkanı verir. Buna Ethereum ile örnek verecek olursak, sahip olunan ETH köprü ağına verilir ve WETH alınıp kullanılır. Köprü yazılımları özellikle birçok siber saldırganın hedefinde olduğu için saldırıların ilk durak noktası oluyor. Bu sebepten dolayı sıklıkla saldırılar köprü ağlarına gerçekleştiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir