iPhone 15 Vision Pro entegrasyonu ile duyurulacak!

iPhone 15 Vision Pro

iPhone 15 Vision Pro entegrasyonu ile duyurulacak!

ABONE OL 

Apple, eylül ayında iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkacak. Apple’ın bu seride Vision Pro isimli sanal gerçeklik gözlüğüne entegrasyonunu sağlayacak bir çipi de kullanacağı iddia ediliyor.

iPhone 15 Vision Pro’ya Entegre Edilebilecek

Apple, eylül ayında dört yeni iPhone modeliyle karşımıza çıkacak. Bu seri merakla beklenirken Apple, geçtiğimiz günlerde Vision Pro isimli sanal gerçeklik gözlüğünü duyurmuştu.

Ortaya atılan yeni iddiaya göre iPhone 15 serinin Vision Pro ile entegre olmasını sağlayacak bir çipin de iPhone 15 serisinde yer alacak. Apple sızıntılarıyla isminden söz ettiren Ming-Chi Kuo, bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

iPhone 15, üretim sürecinin 16nm’den daha gelişmiş 7nm’ye taşınmasıyla birlikte, yakındaki etkileşimler için daha iyi performans veya daha az güç tüketimi sağlayan UWB’nin spesifikasyon yükseltmesini görecek.

Mark Zuckerberg Apple Vision Pro’yu Değerlendirmişti

Meta’nın sahibi olduğu Oculus şirketi tarafından üretilen Quest isimli sanal gerçeklik gözlüklerine rakip olarak Apple tarafından Vision Pro modelini eklenmişti. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Vision Pro‘yu eleştirerek ”sihirli bir çözüm sunmuyor” ifadesini kullanmıştı.

Ayrıca Vision Pro‘nun en güncel Quest modelinden de 7 kat pahalı olduğu belirten Zuckerberg, metaverse vurgusu da yaparak Oculus markasıyla ürettikleri modellere övgüde bulunmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir