iPhone 14 sızıntılar gelmeye başladı!

 iPhone 14 sızıntılar gelmeye başladı!

Apple henüz iPhone 13 serisini duyurmamışken şimdiden iPhone 14 sızıntıları ortaya çıkmaya başladı. iPhone 13 serisinin bu yılın eylül ayında duyurulması bekleniyor.

iPhone 14 Sızıntıları!

Ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, iPhone 14 ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kuo‘ya göre iPhone 14 serisi ekran üzerinde parmak izi okuyucusu barındıracak. Ayrıca iPhone 14 serisinin; iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinden oluşmasını bekliyor. Bu da serinin iki akıllı telefondan oluşacağını gösteriyor. Bu akıllı telefonların 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlarıyla karşımıza çıkacağı da gelen sızıntılar arasında yer alıyor.

Bir diğer sızıntı ise iPhone 14 modelinin arka kısmından 48 megapiksel ana kameranın bulunması olacak. Bu akıllı telefonda 900 doların altındaki fiyatıyla dikkatleri üzerine çekecek.

iPhone 13 serisi

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir