Windows 11 tanıtıldı! İşte detaylar

Windows 11

Windows 11 tanıtıldı! İşte detaylar

ABONE OL 

Microsoft, bugün düzenlediği etkinlikte Windows 11 işletim sistemini duyurdu. Her ne kadar geçtiğimiz hafta Windows 11’e ait olan görseller ve videolar ortaya çıksa da etkinlik bir hayli heyecanlıydı. Özellikle birçok kullanıcı Windows 11 nasıl indirilir? sorusunu Google’da aramaya başladı bile.

Windows 11 Özellikleri

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi ile kullanıcılarına pek fazla yeni özellik vaat etmiyor. Daha çok görünüme odaklandığı açık bir şekilde görünen şirketin, daha sade bir tasarım sunması da dikkatleri çekiyor. Windows 10 ile büyük benzerlik gösteren işletim sisteminin birçok uygulamada da sorun çıkarmadan çalışması bekleniyor.

Özellikle belirli oyun veya uygulamaları kullanan kullanıcılar bu konuda oldukça endişeliydi fakat Microsoft alışılagelmiş düzeni pek fazla bozmadan yalnızca birkaç tasarım değişikliği ile Windows 11’i kullanıcılara sundu. Örneğin açılan pencerelerin en kenar kısımları artık oval bir yapıda olacak.

Görev çubuğunda yer alan uygulamaların dizilimi de tıpkı MacOS‘ta yer alan dizimler gibi olacak. Ayrıca bilgisayar için gönderilen yazılım güncellemeleri de arka planda yapılabilecek. Bu özelliğin bilgisayarlara sunulması oldukça ilgi çekiyor. Akıllı telefon kullanıcılarının rahatlıkla yapabildiği güncellemeler, Windows kullanıcılarını bir hayli zorluyordu.

Windows 10 Desteği İçin Tarih Verildi

Windows 10 kullanıcıları Windows 10 desteğinin ne zaman kesileceğini merak ediyordu. Gelen bilgilere göre Microsoft, 2025 yılında Windows 10 desteğini sonlandıracak. Hala aktif bir şekilde güncelleme alan Windows desteği 4 yıl sonra sonlanmış olacak.

2015 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows 10 kullanıcı sayısı açıklanmıştı. 2020 yılında 300 milyon yeni kullanıcıya ulaşan Windows 10, toplamda 1.3 milyar kullanıcıya ulaştığı açıklanmıştı. Özellikle Korona virüsü pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte bilgisayar satışları da artış gösterdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir