Instagram masaüstü paylaşım yapmayı test ediyor

Instagram masaüstü paylaşım

Instagram masaüstü paylaşım yapmayı test ediyor

ABONE OL 

Instagram, beklenen bir özellik olan masaüstünde paylaşım yapma özelliğini test ediyor. Yakın zamanda duyurulması beklenen özellik, birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor.

Instagram Masaüstü Paylaşımı Test Ediyor

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında Instagram, yalnızca mobil cihazlardan paylaşım yapmaya izin veriyor. Kullanıcılar tarafından yıllardır masaüstü kullanım desteğinin geliştirilmesi istense de Instagram‘ın bağlı olduğu Facebook, bu fikre pek sıcak bakmamıştı. Şimdilerde gelen sızıntılara göre Facebook bu konuda adım atmaya başladı.

Yakın bu desteğin kullanıcılara sunulacağı ve şimdilerde test aşamasında olduğu ifade ediliyor. Facebook da bu iddiaları Bloomberg‘e yaptığı açıklama ile doğruladı ve sözcüsü aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:

”Pek çok kişinin bilgisayarlarından Instagram’a eriştiğini biliyoruz. Bu deneyimi geliştirmek için şimdi masaüstü tarayıcılarıyla Instagram’da bir akış gönderisi oluşturma yeteneğini test ediyoruz.”

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra’da Twitter hesabından paylaştığı görsellerle bu test aşaması hakkında fikir verdi.

Instagram Beklenen Özellik için Çalışmalarını Sürdürüyor

Instagram, masaüstü versiyonundan paylaşım yapma özelliği üzerinde çalışıyor. Instagram kullanıcıları tarafından merakla beklenen bu özelliğin yakında sunulması bekleniyor. Daha önce masaüstü versiyonda DM özelliği sunan Instagram’ın bu özelliği de bilgisayardan Instagram kullanan kullanıcıları sevindirmişti. Görsel, video paylaşma imkanı tanıması beklenen Instagram’ın filtreleri de kullanıcılara sunması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.