iPhone 14 Pro modellerinin teslimatı gecikecek!

iPhone 14 Pro modellerinin teslimat

iPhone 14 Pro modellerinin teslimatı gecikecek!

ABONE OL 

Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin teslimat sürelerinin uzayacağını açıkladı. Bunun sebebi olarak ise Çin’de yeniden artışa geçen Korona virüsü vakalarının artışı sebebiyle kısıtlamalar uygulanmaya başlanması belirtildi.

iPhone 14 Pro Teslimatında Gecikme Olacak!

Çin, Korona virüsü tedbirlerini yeniden arttırmaya başladı. Bu sebepten dolayı Apple’ın Çin’de Foxconn şirketi aracılığıyla süren iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üretimlerinin aksayacağı açıkladı. Bu aksama sebebiyle ise teslimat sürelerinin gecikeceği açıklandı.

Apple resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile teslimat sürelerinin aksayacağı, çalışanların sağlıklarının korunması adına tedbirlerin uygulanacağı belirtildi.

iPhone 14 Pro modellerinin teslimatı gecikecek!

Apple 5G Modemlerini Yeniden Qualcomm’dan Alacak!

Apple, birçok dünya devi şirketten parça satın alıyor. Bu parçaları iPhone modellerinde kullanan teknoloji devi, 5G modemini de Qualcomm şirketinden alıyordu. Ancak kendi modemi üzerinde çalışan Apple, çalışmanın istenilen seviyeye ulaşamaması sebebiyle bir süre daha Qualcomm’dan modem almaya devam edecek.

Apple analisti Ming Chi-Kuo yaptığı son paylaşımda Apple’ın 2023 yılında duyuracağı iPhone 15 serisinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemini kullanılacağını ifade etti.

Apple daha önce de Intel’den aldığı işlemcilerin yerine M isimli bir işlemci serisi geliştirmiş ve performans anlamını beğenileri toplamıştı.

iPhone USB-C Portuyla Gelecek!

Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, yaptığı açıklamada Apple’ın istemeyerek de olsa USB-C kullanmaya başlayacağını açıkladı. Wall Street Journal’a konuşan Joswiak, USB-C girişli iPhone için tarih vermedi.

Ancak Avrupa Birliği’nin geçtiğimiz günlerde aldığı kararı üstü kapalı bir şekilde eleştirdi. Joswiak, Apple’ın USB-C girişi kullanmaya başlamasıyla ciddi bir elektronik atık oluşacağını da ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir