iPhone 13 hakkındaki yeni iddialar!

 iPhone 13 hakkındaki yeni iddialar!

Apple‘ın bu yılın eylül ayında tanıtması beklenilen iPhone 13 serisi hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı. Bu sızıntılara göre Apple, iPhone 13 Pro ile birlikte portre modunu videolara da entegre edecek.

iPhone 13 Modelinin Yeni Detayları

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

iPhone 13 tasarım
iPhone 13’e ait olduğu iddia edilen görsel

iPhone 13 Ekran Yenileme Hızıyla Yükselecek

iPhone 13 serisi bu yılın eylül ayında karşımıza çıkacak. Daha önce LTPO ekran tipiyle karşımıza çıkacağı iddia edilmiş akıllı telefon serisinin şimdi de ekran yenileme hızına dair sızıntılar ortaya çıktı.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir