iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu

   iPhone 12 RAM kapasitesi belli oldu

  Apple‘ın bu yılın Eylül ayında satışa sunmasına kesin gözüyle bakın iPhone 12‘nin RAM kapasitesi belli oldu. Merakla beklenen akıllı telefon serisinin yeni üyelerine dair detaylar da günden güne ortaya çıkıyor.

  iPhone 12 RAM Kapasitesi Ortaya Çıktı

  Apple‘ın bu yıl tanıtacağı modellerin RAM kapasitesi ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgiye göre iPhone 12 4 GB RAM kapasitesine sahip olacak. Serinin diğer üyeleri iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin de 6 GB RAM kapasitesine sahip olması bekleniyor.

  Orta segment akıllı telefonlarda bulunan bu RAM kapasitesi Apple için son derece yeterli görünüyor. Rakipleriyle karşılaştırılan Apple, RAM konusunda yoğun eleştirilere maruz kalıyor ancak işletim sistemi farkı burada ortaya çıkıyor.

  iOS – Android

  iOS ve Android işletim sistemlerinin çalışma mantıkları birbirlerinden farklı olduğu için tam anlamıyla karşılaştırma yapılamıyor. iPhone modellerinin 4 GB RAM kapasitesi ile verdiği kullanıcı deneyimi ile Android işletim sistemine sahip olan herhangi bir akıllı telefonu karşılaştırdığımızı varsayalım. Android işletim sistemine sahip olan ve 8 GB RAM kapasitesine sahip olan akıllı telefonların birçoğu iPhone modelleri gibi kullanıcı deneyimimi sunamamaktadır.

  Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir